Статті

Статті про бухгалтерський облік та автоматизовану систему управління підприємством (бухгалтерську програму) «Дебет Плюс»

Харчування: автоматизувати неможливо змиритися

Правильно зробити акценти на способах полегшення щоденної роботи так само важливо, як і розставити коми в реченні. Автоматизації найчастіше потребують або надскладні процеси, або ж рутинні операції. В обох випадках зменшується вплив людського фактору, що у свою чергу зменшує кількість допущених помилок і прискорює процес обробки великих масивів даних.

Модуль «Облік операцій харчування» програмного комплексу «Дебет Плюс» призначений для автоматизації основних процесів в їдальнях бюджетних організацій, шкіл, дитячих садків, медичних установ та закладів. Не має значення чим ви користуєтеся при розробці картотеки страв для харчування («Сборник рецептур блюд (технологических карт) для питания школьников» (Міністерство торгівлі УРСР. – К.: Техніка, 1990), «Збірник рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах». Євген Клопотенко – Львів: «Літопис», 2020 тощо), ви все одно зможете організувати облік продуктів харчування за допомогою програми «Дебет Плюс».

Спеціально розроблений модуль харчування дозволяє автоматизувати:

Програма «Дебет Плюс» — вірний помічник успішного бухгалтера

Сказані задовго до наших днів слова давньогрецького філософа Геракліта «усе тече, усе змінюється» не втратили своєї актуальності й сьогодні. Ба більше, на жаль, а може, і на щастя, зміни нас чекають в усіх сферах нашого життя. Не зайвим буде зауважити, що такі новинки можуть мати й негативний відтінок, але більшість із них все-таки внесе в наше життя цікаві нотки.

Серед останніх нововведень варто відзначити подію, яка є найбільш значущою для читачів газети, — медичну реформу та перетворення з бюджетної форми власності на комунальні некомерційні підприємства. Змінилося все, але найбільших змін зазнали особливості ведення обліку в перетворених закладах. Для нас, як для розробників програмного продукту для автоматизації бухгалтерського обліку «Дебет Плюс», це теж було не простим випробуванням, яке, на нашу думку, ми витримали гідно. Останнє твердження щоденно підтверджують позитивні відгуки наших клієнтів із галузі медицини та значне збільшення їхньої чисельності. Маючи значний практичний досвід у роботі з медичними закладами, потрібно зауважити, що саме наші клієнти є тією рушійною силою, яка дає поштовх до розвитку всій нашій команді.

ТОП-15 «важливих дрібничок» у виборі програмного забезпечення для КНП

Сьогодні ринок програмного забезпечення вирує різноманіттям програмного забезпечення, яке пропонують установам для автоматизації бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Щоб допомогти розібратися в питанні вибору програми для бухгалтерії, ми запитали наших клієнтів, які переваги вони встигли помітити у функціоналі «Дебет Плюс» порівняно з іншими програмами автоматизації бухгалтерського обліку. Перелік вийшов набагато більший, аніж ми очікували, й увібрав у себе не тільки нюанси функціоналу, а й переваги співпраці з нами.

Наведемо основні критерії вибору на користь програми «Дебет Плюс».

Автоматизувати все — йти в ногу з часом або На шляху до автоматизація бухгалтерського обліку в ЗОЗ-КНП

Для кожної установи рано чи пізно настає день, коли потрібно приймати рішення про впровадження програми автоматизації обліку та звітності. Для когось це перехід від папірців на якісно новий рівень – використання програмного забезпечення, хтось змінює застарілу програму на більш осучаснену. Але за будь-яких обставин, це важливе рішення, пов’язане із вибором і новими турботами.

Ми спробували прослідкувати цей шлях на прикладі наших клієнтів. Що спонукало до змін, як робився вибір і чим супроводжувався процес автоматизації бухгалтерського обліку — читайте у цій статті.

Передумови для змін

«Ми стали КНП (комунальне некомерційне підприємство – ред.), і розробники нашої тодішньої програми не змогли нам допомогти перейти на нові рахунки і новий облік, і ми почали шукати іншу програму»

Обмін інформацією з медичними інформаційними системами (МІС) засобами програмного комплексу «Дебет Плюс»

Комплексна автоматизації бухобліку в програмі «Дебет Плюс» — це можливість вести весь облік в одній програмі з готовими типовими налаштуваннями проводок, документів та звітів. Командою різнопрофільних спеціалістів із Черкас спеціально для закладів охорони здоров’я — комунальних некомерційних підприємств розроблена конфігурація ПЗ «Дебет Плюс».

Обмін інформацією з медичними інформаційними системами (МІС)

eHealth — електронна система охорони здоров’я, що забезпечує обмін медичною інформацією та реалізацію програми медичних гарантій населення. Адміністратором Центральної бази даних (ЦБД) eHealth України є ДП «Електронне здоров’я», якому належить знак для товарів та послуг eZdorovya, а власником ЦБД — Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Система eHealth складається з:

Бухгалтерський облік для сільськогосподарських підприємств засобами програмного комплексу «Дебет Плюс»

Комплексна автоматизації бухобліку за допомогою програми «Дебет Плюс» — це можливість вести весь облік в одній програмі з готовими типовими налаштуваннями проводок, документів та звітів.

Бухгалтерський облік у сільському господарстві має низку особливостей, як наприклад, внутрішньогосподарські підрозділи виконують роботи і надають взаємні послуги між собою й одночасно значна частина готової продукції знову використовується у процесі виробництва: насіння на посів, корми для годівлі тварин, переробка сільськогосподарської продукції. Завжди є ситуація, коли готова продукція рослинництва використовується для годівлі тварин, а готова продукція тваринництва не тільки реалізується, а й використовується для рослинництва. А ще ж не варто забувати про незавершене виробництво.

Отже, правильний розподіл витрат у розрізі полів, підрозділів, культур (або груп тварин) і статей витрат упродовж року та подальше закриття рахунків обліку витрат у кінці року — є запорукою коректного розрахунку собівартості виготовленої продукції.

Щодо особливостей бухгалтерського обліку та фінансової звітності ЗОЗ–КНП засобами програмного комплексу «Дебет Плюс»

Комплексна автоматизації бухобліку за допомогою програми «Дебет Плюс» — це можливість вести весь облік в одній програмі з готовими типовими налаштуваннями проводок, документів та звітів.

У програмі «Дебет Плюс» представлені галузеві звіти для закладів охорони здоров’я.

Облік лікарських засобів та медичних виробів

Відповідно до п. 3 Наказу МОЗ України від 2 червня 2016 року № 509 керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я ОДА та КМДА, закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МОЗ України, мають забезпечувати щотижневе оновлення на офіційних webсайтах інформації:

Комплексний облік і звітність для ЗОЗ–КНП або «Не фінпланом єдиним»

Комплексна автоматизації бухобліку за допомогою програми «Дебет Плюс» — це можливість вести весь облік в одній програмі з готовими типовими налаштуваннями проводок, документів та звітів.

Основним документом планування роботи ЗОЗ-КНП є Фінансовий план підприємства. Як передбачено ст. 75 ГК, річний фінансовий план підприємства затверджується до 1 вересня року, що передує плановому. Зазвичай до 1 червня необхідно подати проект фінансового плану до уповноваженого органу.

Програма для бухгалтерії ЗОЗ–КНП: складний вибір у непростий час

Вибрати програму для бухгалтерії завжди непросто, а зробити такий вибір при постійній зміні законодавства — взагалі стає складно. І питання не тільки у функціоналі та ціні програм, які представлені на вітчизняному ринку продуктів для автоматизації роботи підприємств, а ще й у всіляких вимогах чи заборонах, які встановлені на законодавчому рівні.

Регістри бухгалтерського обліку реорганізованих ЗОЗ–КНП. Меморіальні ордери чи Журнали?

Згідно з «Законом про бухоблік» підприємство самостійно обирає форму бухгалтерського обліку як певну систему регістрів обліку, порядку і способу реєстрації та узагальнення інформації в них із додержанням єдиних установлених засад. Відповідно реорганізовані КНП постають перед вибором: продовжувати використовувати меморіальні ордери (Порядок № 755, затверджений наказом Мінфіну України від 08.09.2017 року) чи перейти на журнально-ордерну систему (Методичні рекомендації № 356, затверджені наказом Мінфіну України від 29.12.2000 року).

Сторінки

Підписатися на RSS - Статті