Новини

Євроінтеграція ринку послуг автомобільного транспорту

Комітет з питань транспорту та інфраструктури схвалив до другого читання розгляд урядового законопроєкту № 4560, який розроблений Мінінфраструктури. Інформація про це розміщена на сайті Урядового порталу.

Ключова мета документа – врегулювати ринок послуг автомобільного транспорту та його діяльність відповідно до норм Європейського Союзу. Фактично, йдеться про євроінтеграцію послуг цієї сфери та адаптацію норм українського законодавства до актів ЄС.

Ухвалення законопроекту в цілому дозволить:

- підвищити рівень надання послуг з перевезень;

   - забезпечити відповідність українських автомобільних перевізників вимогам ЄС;

   - підвищити конкурентоспроможність національних перевізників на європейському ринку автомобільних перевезень;

   - забезпечити цифровізацію державних послуг на автомобільному транспорті.

1111

Схвалена редакція законопроєкту визначає особливості ліцензування на автомобільному транспорті відповідно до положень Регламенту (ЄС) № 1071/2009.

Мова йде про впровадження механізму підтвердження бездоганної ділової репутації автомобільних перевізників. Наприклад, відсутність порушень, штрафів чи інших санкцій до перевізника.

Редакція, яку підтримав комітет, також встановлює заходи впливу на автомобільних перевізників та норми, які регулюватимуть усі аспекти щодо адміністративних правопорушень у сфері внутрішніх та міжнародних автомобільних перевезень пасажирів та вантажів.

Нагадаємо, законопроект №4560 було внесено на розгляд Верховної Ради Кабінетом Міністрів у грудні 2020 року. У жовтні 2022 року народні депутати схвалили проект закону у першому читанні.