Шеринг — це отримання копій цифрових документів у систему компанії. Такі копії є у форматі pdf-файлів та поля з метаданими. Метадані дозволяють налаштувати автозаповнення відповідних полів у системі організації, наприклад, під час реєстрації або заповнення анкети клієнта. Для цього потрібно інтегруватися з API. Є два види шерингу: офлайн та онлайн.
Як відбувається шеринг офлайн?
Користувач особисто відвідує офіс організації, де потрібно поділитися копією документа.
-
Клієнт генерує тимчасовий код необхідного документа в застосунку Дія.
-
Співробітник організації: сканує штрихкод електронного документа клієнта або вносить в інформаційну систему організації 13-значний код, указаний під штрихкодом.
-
Сервер організації надсилає код на сервер ДП «ДІЯ» спеціальним запитом.
-
За допомогою Дія.Підпису клієнт проходить верифікацію та/або вводить 5-значний пароль.
-
У разі успішного проходження фотоверифікації та/або підтвердження пароля копії документів будуть надіслані в систему організації.
-
Система організації отримує цифрові копії у форматі підписаного pdf та метаданих (json).
Як відбувається шеринг онлайн?
Користувач може поділитися цифровою копією зі смартфона чи комп’ютера.
-
Зі смартфона: клієнт на сайті або в мобільному застосунку натискає на кнопку, щоб поділитися копією документа.
-
Через термінал або вебсайт: клієнт натискає на кнопку та сканує смартфоном QR-код на екрані, щоб поділитися копією документа.
-
Сервер організації надсилає код на сервер ДП «ДІЯ» спеціальним запитом.
-
Клієнту надходить запит на надання копій цифрових документів.
-
Клієнт підтверджує передачу документів за допомогою Дія.Підпису, фотоверифікації та вводу 5-значного пароля. На копію накладається підпис ДП «ДІЯ».
-
У разі успішного накладення підпису копії документів будуть надіслані в систему організації.
-
Система організації отримує сформовані цифрові копії у форматі підписаного pdf та метаданих (json).
Мінцифри спільно з Національним банком працюють над удосконаленням шерингу документів, що значно спростить та пришвидшить документообіг для громадян в установах. Відповідну постанову Кабмін ухвалив на засіданні 13 квітня 2024 року.
Після запуску мультишерингу українці зможуть через Дію ділитися копіями й даними не лише цифрових документів, а й довідок про доходи, ОК-5, ОК-7 за один раз у кілька кліків. Це зробить шеринг комплексним та значно зекономить час як працівників компаній, так і клієнтів.
Зараз, щоб надіслати такий комплекс документів, потрібно спершу відправити копії цифрових документів через застосунок Дія, а копії довідок надсилати окремо.
Мультишеринг дасть змогу відправляти копії всіх необхідних документів одночасно, а також автоматично заповнювати поля в електронних заявах і договорах даними з таких копій.
Мультишеринг зробить процес отримання послуг швидшим і зручнішим, скасує ксерокси, заповнення від руки й повторні підтвердження шерингу.
Щоб поділитися копіями документів, достатньо буде зробити кілька кліків у застосунку Дія. Компанія надсилає запит, а клієнт підтверджує його за допомогою Дія.Підпису, тож одразу бачить назву установи, перелік необхідних документів і розуміє, кому та які копії передає.