15 березня Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану».
Коли запрацюють «воєнні» зміни в оподаткуванні
Такі зміни будуть діяти після підписання Президентом України вищезазначеного Закону. Однак застосовувати «воєнну» ставку єдиного податку (для 3 групи платників) або можливість не сплачувати єдиний податок (для платників 1-2 груп платників) можна буде до доходів, отриманих з 1 квітня 2022 року.
Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платником з особливостями, встановленими цим пунктом,суб’єкт господарювання до останнього числа місяця, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, подає до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву.
Зареєстровані в установленому законом порядку суб’єкти господарювання (новостворені), які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених цим пунктом, вважаються платниками єдиного податку третьої групи з дня їх державної реєстрації.
Закон загалом передбачає:
- можливості фізичним особам-підприємцям та юридичним особам з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів;
- для фізичних осіб-підприємців 1-ї та 2-ї груп сплата єдиного податку є добровільною. При цьому такими особами декларація платника єдиного податку – фізособи – підприємця, не заповнюється за період, в якому під час застосування "воєнних" особливостей в оподаткуванні єдиний податок не сплачувався.
- визначення особливостей нарахування окремих податків та зборів в умовах воєнного стану, зокрема ЄСВ, плати за землю, екологічного податку;
- зменшення ПДВ до 7% та звільнення від акцизу з пального;
- звільнення споживачів від відповідальності перед кредитодавцем за прострочення виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит;
- звільнення від оподаткування ПДФО допомоги постраждалим від військової агресії рф;
- зупинення дії норм, які надавали право іпотекодержателю виселяти з іпотечного житла його мешканців, набувати право власності на предмет іпотеки, або продавати його.
Українська програма автоматизації бухгалтерського обліку для України.
Надаємо безкоштовні консультації з питань бухобліку для бухгалтерів усіх регіонів України
за телефонами: